Playoff Schedule & Results (Aylmer Minor Hockey Association)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Aylmer Minor Hockey Association
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Executive & Staff
Current Coaches
Mission & Vision
AP Guideline
Constitution and By-Laws
AMHA Social Networking Policy
Contact Us
Coaching
Coaching Application
AMHA Coaching CHECKLIST
Coach Qualifications 2023-2024
SUBMIT your VSC + Offence Declaration
Exhibition Game Travel Permit Request Form
Tournament Travel Permit Application Form
Where to get your VSC forms
OHF Offence Declaration FORM
OHF Vulnerable Sector Check Request FORM
HTCP Health Trainer's Form
Clinics
Player / Goalie Development Sign Up
Hockey Development Skills Clinics
Hockey Development Goalie Clinics
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Signup For Updates
Tournaments
Tournaments
Jason Geerts Memorial U7 Tournament
Aylmer 9U Competitive Tournament
Aylmer Spring Rep Tournament
Aylmer Regional Local League Silver Stick
Spring 3 on 3
3on3 Rules and Regulations
Aylmer Spring 3 on 3 Waiver
2024 3 on 3 Teams
2024 3 on 3 Schedule
Rowan's Law & RIS(Parent)
Rowan's Law & RIS(Parent)
Respect in Sport - Parent
Rowan's Law Acknowledgment Form
Rowan's Law Education for Ages 10 & Under
Rowan's Law Education for Ages 11 - 14
Rowan's Law Education for Ages 15 & Up
FAQ
How to Manage AMHA Email
How to Subscribe to a Calender
Amalgamation
Amalgamation
EEMHA By-Laws
AMHA & BMHA Boundaries
Town Hall PPT
Amalgamation FAQ
Amalgamation Q&A
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
U11 Red
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11LLPO-5
Feb 25 2024
4:00 PM
Lambeth Lancers
Lambeth
6-3
W
U11LLPO-86
Mar 01 2024
6:15 PM
St. Marys Rock
EECC (Eastlink)
7-1
W
U11LLPO-8
Mar 02 2024
12:30 PM
St. Thomas Jr Stars White
Joe Thornton CC (STMHA)
13-1
W
U11LLPO-45
Mar 08 2024
6:15 PM
Lucan Irish
EECC (Eastlink)
7-3
W
U11LLPO-6
Mar 10 2024
4:00 PM
Lambeth Lancers
Lambeth
7-10
L
U11LLPO-97
Mar 18 2024
6:45 PM
Strathroy Jr. Rockets Red
EECC (Eastlink)
9-7
W
U11LLPO-7
Mar 23 2024
5:10 PM
St. Marys Rock
St. Marys (Rock)
5-3
W
U11LLPO-46
Mar 25 2024
6:45 PM
Lucan Irish
EECC (Eastlink)
6-1
W
U11 Black
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U11LLPO-71
Feb 26 2024
7:00 PM
Port Stanley Jr. Sailors Black
EECC (Kinsmen)
1-1
T
U11LLPO-4
Feb 28 2024
7:00 PM
Belmont Rangers
Belmont
4-5
L
U11LLPO-23
Mar 01 2024
7:15 PM
East Lambton Eagles White
EECC (Eastlink)
2-2
T
U11LLPO-55
Mar 08 2024
7:15 PM
Mt. Brydges Cougars Gold
EECC (Eastlink)
2-3
L
U11LLPO-2
Mar 09 2024
12:00 PM
Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township
1-6
L
U11LLPO-1
Mar 10 2024
10:00 AM
Dorchester Dragons LL2
FlightExec Centre (APC)
1-3
L
U11LLPO-3
Mar 23 2024
12:00 PM
North Middlesex Jr. Stars
North Middlesex
1-3
L
U11LLPO-108
Mar 25 2024
7:00 PM
Belmont Rangers-HOST
EECC (Kinsmen)
2-1
W
U13 Red
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U13LLPD-6
Feb 24 2024
3:15 PM
North Middlesex Jr. Stars LL -1
EECC (Eastlink)
0-1
L
U13LLPD-75
Mar 02 2024
3:15 PM
Thamesford Attack Green
EECC (Eastlink)
3-1
W
U13LLPD-78
Mar 04 2024
7:00 PM
Belmont Rangers
EECC (Kinsmen)
2-2
T
U13LLPD-44
Mar 05 2024
7:00 PM
Dorchester Dragons LL2
FlightExec Centre (APC)
6-4
W
U13LLPD-81
Mar 06 2024
6:45 PM
U13 Black
EECC (Eastlink)
5-5
T
U13LLPD-45
Mar 10 2024
4:00 PM
Thamesford Attack Yellow
Thamesford
2-7
L
U13LLPO-16
Mar 24 2024
5:00 PM
Belmont Rangers
Belmont
4-7
L
U13 Black
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U13LLPD-3
Feb 25 2024
4:00 PM
Thamesford Attack Yellow
Thamesford
4-5
L
U13LLPD-1
Feb 26 2024
6:00 PM
North Middlesex Jr. Stars LL -1
North Middlesex
4-6
L
U13LLPD-79
Feb 29 2024
6:15 PM
Thamesford Attack Green
EECC (Eastlink)
U13LLPD-79
Feb 29 2024
6:15 PM
Thamesford Attack Green
EECC (Eastlink)
6-3
W
U13LLPD-80
Mar 02 2024
4:15 PM
Belmont Rangers
EECC (Eastlink)
4-6
L
U13LLPD-81
Mar 06 2024
6:45 PM
U13 Red
EECC (Eastlink)
5-5
T
U13LLPD-2
Mar 09 2024
3:00 PM
Dorchester Dragons LL2
FlightExec Centre (APC)
4-0
W
U13LLPO-21
Mar 24 2024
4:00 PM
Dorchester Dragons LL2
FlightExec Centre (APC)
4-5
L
U13LLPO-19
Mar 25 2024
7:45 PM
Thamesford Attack Green
EECC (Eastlink)
4-2
W
U13LLPO-22
Mar 26 2024
8:15 PM
Dorchester Dragons LL2
EECC (Eastlink)
3-1
W
U13LLPO-20
Mar 28 2024
7:15 PM
Thamesford Attack Green
Thamesford
U15 LL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U15LLPD-46
Feb 23 2024
8:15 PM
South Huron Sabres Black
EECC (Eastlink)
3-5
L
U15LLPD-01
Feb 24 2024
7:30 PM
Lambeth Lancers
Lambeth
5-3
W
U15LLPD-28
Mar 01 2024
8:15 PM
Mt. Brydges Cougars Blue
EECC (Eastlink)
3-11
L
U15LLPD-02
Mar 02 2024
8:30 PM
Dorchester Dragons LL1
Argyle (A)
1-3
L
U15LLPD-03
Mar 03 2024
7:00 PM
Port Stanley Jr. Sailors White
Port Stanley
6-1
W
U15LLPD-55
Mar 04 2024
7:15 PM
St. Thomas Jr Stars Green
EECC (Eastlink)
2-0
W
U15LLPO-13
Mar 23 2024
5:30 PM
Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township
4-4
T
U15LLPO-14
Mar 29 2024
7:45 PM
Mt. Brydges Cougars Blue
EECC (Eastlink)
U15LLPO-15
Mar 30 2024
6:30 PM
Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township
U18 LL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U18LLPD-17
Feb 26 2024
6:45 PM
Ilderton Jets
EECC (Eastlink)
4-2
W
U18LLPD-03
Mar 02 2024
8:15 PM
Lambeth Lancers LL1
Lambeth
2-3
L
U18LLPD-11
Mar 03 2024
2:30 PM
Dorchester Dragons LL2
EECC (Kinsmen)
2-2
T
U18LLPD-13
Mar 07 2024
8:15 PM
East Lambton Eagles White
EECC (Eastlink)
1-3
L
U18LLPD-01
Mar 09 2024
5:15 PM
St. Thomas Jr Stars Green
Joe Thornton CC (Presstran)
8-3
W
U18LLPD-02
Mar 10 2024
11:45 AM
St. Thomas Jr Stars White
Joe Thornton CC (Presstran)
6-5
W
U18LLPO-31
Mar 19 2024
8:15 PM
St. Thomas Jr Stars White
Joe Thornton CC (Presstran)
6-8
L
U18LLPO-32
Mar 28 2024
8:15 PM
St. Thomas Jr Stars White
EECC (Eastlink)
U18LLPO-33
Mar 30 2024
5:15 PM
St. Thomas Jr Stars White
Joe Thornton CC (Presstran)