Aylmer Year End Rep Finale, 2021-2022 (Aylmer Minor Hockey Association)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Executive & Staff
Current Coaches
Mission & Vision
AP Guideline
Constitution and By-Laws
AMHA Social Networking Policy
Contact Us
Coaching
Coaching Application
AMHA Coaching CHECKLIST
Coach Qualifications 2023-2024
SUBMIT your VSC + Offence Declaration
Exhibition Game Travel Permit Request Form
Tournament Travel Permit Application Form
Where to get your VSC forms
OHF Offence Declaration FORM
OHF Vulnerable Sector Check Request FORM
HTCP Health Trainer's Form
Clinics
Player / Goalie Development Sign Up
Hockey Development Skills Clinics
Hockey Development Goalie Clinics
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
Signup For Updates
PTS/NRP Forms
PTS/NRP Forms
Permission to Skate Form Request (U10-U18)
Junior Permission to Skate Form Request
Non-Resident Player Passport Form Request
Tournaments
Tournaments
Jason Geerts Memorial U7 Tournament
Aylmer 9U Competitive Tournament
Aylmer Spring Rep Tournament
Aylmer Regional Local League Silver Stick
Spring 3 on 3
3on3 Rules and Regulations
Aylmer Spring 3 on 3 Waiver
2024 3 on 3 Teams
2024 3 on 3 Schedule
Rowan's Law & RIS(Parent)
Rowan's Law & RIS(Parent)
Respect in Sport - Parent
Rowan's Law Acknowledgment Form
Rowan's Law Education for Ages 10 & Under
Rowan's Law Education for Ages 11 - 14
Rowan's Law Education for Ages 15 & Up
FAQ
How to Manage AMHA Email
How to Subscribe to a Calender
Amalgamation
Amalgamation
EEMHA By-Laws
AMHA & BMHA Boundaries
Town Hall PPT
Amalgamation FAQ
Amalgamation Q&A
Aylmer Minor Hockey Association
Aylmer Year End Rep Finale
Aylmer Year End Rep Finale Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Contact Us
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Seasons
2021-2022
Aylmer Year End Rep Finale
Sitemap
Standings & Schedules
U9
U11
U13
U15
U18
Venues
This Tournament is part of the 2021-2022 season, which is not set as the current season.
Tournament Venues
EECC (Kinsmen)
49 games
531 Talbot St W, Aylmer, ON
Map
Thu, Mar 31
Game Details
10:00 AM
U13
Pool C
U13
Mitchell
@ South Kent
P1
4-4
Game Details
11:00 AM
U18
Pool B
U18
Twin Centers
@ Goderich
W
M1
1-2
Game Details
12:15 PM
U13
Pool D
U13
Port Stanley
W
@ Ayr
P3
3-1
Game Details
1:15 PM
U13
Pool C
U13
Mitchell
W
@ St. Thomas
P4
2-0
Game Details
2:15 PM
U13
Pool A
U13
Muskoka
@ Aylmer
W
P5
2-4
Game Details
3:15 PM
U15
Pool A
U15
Parry Sound
W
@ Hagersville
B1
6-0
Game Details
4:30 PM
U9
Pool A
U9
Saugeen Shores
@ Port Stanley
W
N1
1-4
Game Details
5:30 PM
U9
Pool A
U9
St. Thomas
W
@ Elmvale
N2
8-1
Game Details
6:30 PM
U11
Pool C
U11
BCH
@ Ingersoll
W
A5
1-3
Game Details
7:30 PM
U11
Pool C
U11
Petrolia
@ Shelburne
W
A6
1-2
Game Details
8:30 PM
U13
Pool D
U13
Port Stanley
@ Huntsville
P9
3-3
Game Details
9:30 PM
U18
Pool B
U18
Goderich
@ Oro
W
M3
1-2
Fri, Apr 01
Game Details
8:00 AM
U9
Pool A
U9
Saugeen Shores
@ St. Thomas
N6
2-2
Game Details
9:00 AM
U13
Pool B
U13
Dunville
@ Elmvale
W
P10
1-7
Game Details
10:00 AM
U11
Pool C
U11
BCH
@ Port Stanley
W
A7
1-3
Game Details
11:00 AM
U13
Pool A
U13
Georgian Shores
@ Muskoka
W
P12
1-5
Game Details
12:00 PM
U18
Pool A
U18
Listowel
@ Caledonia
W
M4
1-3
Game Details
1:15 PM
U15
Pool B
U15
Oro
@ Thorold
B3
1-1
Game Details
2:30 PM
U15
Pool A
U15
Parry Sound
@ Ottawa
B5
2-2
Game Details
3:45 PM
U18
Pool A
U18
Mooretown
W
@ Shelburne
M5
3-0
Game Details
5:00 PM
U11
Pool A
U11
Thorold
@ Clearview
W
A10
4-5
Game Details
6:00 PM
U13
Pool C
U13
St. Thomas
W
@ South Kent
P15
4-0
Game Details
7:00 PM
U15
Pool A
U15
South Grenville
@ Ottawa
W
B6
1-5
Game Details
8:15 PM
U15
Pool B
U15
Thorold
@ Aylmer
B7
1-1
Game Details
9:30 PM
U18
Pool B
U18
Oro
@ Twin Centers
M7
3-3
Sat, Apr 02
Game Details
8:00 AM
U9
Pool B
U9
Tavistock
@ Aylmer
W
N8
1-9
Game Details
9:00 AM
U13
Pool B
U13
Elmvale
W
@ Lambeth
P17
2-1
Game Details
10:00 AM
U11
Pool C
U11
Shelburne
@ Delhi
W
A11
0-4
Game Details
11:00 AM
U9
Pool A
U9
Saugeen Shores
W
@ Elmvale
N11
5-0
Game Details
12:00 PM
U13
Pool B
U13
Dunville
@ Twin Centers
P18
2-2
Game Details
1:00 PM
U13
Pool A
U13
Thorold
W
@ Muskoka
P19
4-2
Game Details
2:00 PM
U13
Pool C
U13
Mitchell
W
@ Brighton
P20
1-0
Game Details
3:00 PM
U13
Pool D
U13
Port Stanley
@ Shelburne
W
P21
1-3
Game Details
4:00 PM
U11
Pool A
U11
Thorold
W
@ St. Thomas
A16
11-1
Game Details
5:00 PM
U13
Pool B
U13
Lambeth
W
@ Dunville
P24
8-1
Game Details
6:00 PM
U15
Pool A
U15
Ottawa
W
@ Hagersville
B9
6-0
Game Details
7:15 PM
U15
Pool B
U15
Thorold
@ Dunnville
B11
1-1
Game Details
8:30 PM
U18
Pool A
U18
Listowel
W
@ Shelburne
M10
3-2
Game Details
9:45 PM
U18
Pool B
U18
Saugeen Shores
W
@ Twin Centers
M12
1-0
Sun, Apr 03
Game Details
9:00 AM
U11
Pool C
U11
Ingersoll
W
@ Delhi
A18
6-1
Game Details
10:00 AM
U11
Pool B
U11
Cambellford
W
@ Paris
A20
6-1
Game Details
11:00 AM
U9
Semi Final #1
U9
Aylmer
W
@ Port Stanley
N13
3-2
Game Details
12:00 PM
U13
Semi Final #1
U13
Aylmer
W
@ Mitchell
P25
5-2
Game Details
1:00 PM
U11
Semi Final #1
U11
Cambellford
W
@ Clearview
A22
3-1
Game Details
2:00 PM
U15
Semi Final #1
U15
Aylmer
@ Parry Sound
W
B13
0-5
Game Details
3:15 PM
U18
Semi Final #1
U18
Goderich
@ Caledonia
W
M13
1-3
Game Details
4:30 PM
U9
Final
U9
Aylmer
@ Walkerton
W
N15
0-1
Game Details
5:30 PM
U15
Final
U15
Dunnville
@ Parry Sound
W
B15
1-3
Game Details
6:45 PM
U18
Final
U18
Listowel
@ Caledonia
W
M15
0-2
Other Venues
EECC (Eastlink)
47 games
531 Talbot St W, Aylmer, ON
Map