Organization Calendar (Aylmer Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 18, 2018-Dec 01, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Silver Stick Regional HL/LL
PeeWee LL Black - Aylmer Regional Silver Stick Tournament
Midget LL - AYLMER REGIONAL SILVERSTICK TOURNAMENT
PeeWee LL Red - Aylmer Regional Silver Stick Tournament (8427)
Atom LL Red - Aylmer Regional Silver Stick Tournament
Bantam LL - Aylmer Regional Silver Stick Tournament
Bantam Rep - Clinton Tournament
TBD - AYLMER SANTA CLAUSE PARADE
Pre School
10:15 AM-11:05 AM
Practice
JR IP & SR IP
11:30 AM-12:20 PM
Shared Practice
Atom Rep
12:30 PM
@ Tillsonburg Tornadoes
Atom LL Black
1:45 PM-2:35 PM
Practice
PeeWee LL Black
2:45 PM-3:35 PM
Practice
Novice Rep
3:30 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [NCDD48]
Bantam Rep
3:40 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [B044]
Bantam Rep
3:45 PM-5:05 PM
Practice
Midget Rep
5:15 PM-6:35 PM
Practice
Midget Rep
6:00 PM
@ Simcoe Warriors
Talbot [M086]
Midget LL
6:45 PM-8:05 PM
Practice
Atom Rep
5:45 PM-7:05 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [NCDD58]
Midget LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
PeeWee Rep
7:15 PM
vs. Ayr Flames
Atom LL Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL
5:45 PM-6:35 PM
Practice
Bantam Rep
6:45 PM
vs. Caledonia Thunder
Bantam LL
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Atom LL Red
5:45 PM-6:35 PM
Practice
PeeWee LL Red
6:45 PM-7:35 PM
Practice
PeeWee LL Black
6:15 PM-7:05 PM
Practice
PeeWee Rep
7:10 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [PW094]
Novice Rep
7:15 PM-8:35 PM
Practice
Midget Rep
8:45 PM
vs. Plattsville Rage
Novice Rep
6:15 PM
vs. St. George Generals
Atom Rep
7:15 PM
vs. Hagersville Hawks
Bantam LL
7:15 PM
@ Lambton Shores Predators Black
PeeWee Rep
8:25 PM
vs. Paris Wolf Pack
Midget Rep
9:15 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [M094]
Pre School
7:45 AM-8:35 AM
Practice
All Teams
8:30 AM-9:20 AM
Development Skate Tyke - Novice
SR IP
9:00 AM-10:00 AM
Practice
All Teams
9:30 AM-10:20 AM
Development Skate - Atom
JR IP
10:00 AM-10:50 AM
Practice
All Teams
10:30 AM-11:20 AM
Development Skate - Peewee/Bantam
Tyke Black & Tyke Red
11:00 AM-11:50 AM
combined practice
Novice LL
12:15 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Blue
Atom LL Red
1:15 PM
vs. South Huron Sabres Red
PeeWee LL Red
2:15 PM
vs. Lambton Shores Predators Black
Bantam LL
3:15 PM
vs. East Lambton Eagles
PeeWee LL Black
7:00 PM
@ Ilderton Jets
Ilderton [PA055]
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01
Bantam Rep - Clinton Tournament
Pre School
10:15 AM-11:05 AM
Practice
All Teams
11:00 AM-12:00 PM
Goalie Development Session
JR IP & SR IP
11:30 AM-12:20 PM
Shared Practice
Tyke Red
12:30 PM
vs. Dorchester Dragons
Tyke Black
12:30 PM
vs. Thamesford Attack
Atom LL Black
1:45 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
PeeWee LL Black
2:45 PM
vs. Mt. Brydges Cougars Gold
Bantam Rep
3:45 PM
vs. Six Nations Blackhawks
Atom Rep
4:40 PM
@ Cayuga Stars
Cayuga [A133]
Midget Rep
5:15 PM
vs. Paris Wolf Pack
Midget LL
6:45 PM
vs. Strathroy Jr. Rockets Red
Novice Rep
7:00 PM
@ Hagersville Hawks
Hagersville [NCDD34]
Atom LL Red
5:45 PM-7:05 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Burford Coyotes
Burford [NCDD66]
Midget LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [A073]
PeeWee Rep
7:15 PM-8:45 PM
Practice
PeeWee Rep
8:00 PM
@ Port Dover Pirates
Port Dover [PW053]
Atom LL Black
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice LL
5:45 PM-6:35 PM
Practice
Atom Rep
6:45 PM-8:05 PM
Practice
Bantam LL
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Novice Rep
5:45 PM-6:35 PM
Practice
PeeWee LL Red
6:45 PM-7:35 PM
Practice
PeeWee Rep
8:20 PM
@ Hagersville Hawks
Hagersville [PW106]
PeeWee LL Black
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Bantam Rep
7:15 PM
vs. Simcoe Warriors
Midget Rep
8:45 PM
vs. Ayr Flames
Novice Rep
6:15 PM
vs. St. George Generals
Atom Rep
7:15 PM
vs. Plattsville Rage
PeeWee Rep
8:25 PM-9:25 PM
Game Cancelled -- Practice
Pre School
7:45 AM-8:35 AM
Practice
All Teams
8:30 AM-9:20 AM
Development Skate Tyke - Novice
SR IP
9:00 AM-10:00 AM
Practice
All Teams
9:30 AM-10:20 AM
Development Skate - Atom
JR IP
10:00 AM-10:50 AM
Practice
All Teams
10:30 AM-11:20 AM
Development Skate - Peewee/Bantam
Tyke Black & Tyke Red
11:00 AM-11:50 AM
combined practice
Novice LL
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Atom LL Black
1:00 PM
@ Mt. Brydges Cougars Blue
Tri-Township [AC081]
Atom LL Red
1:15 PM-2:05 PM
Practice
PeeWee LL Red
2:15 PM
vs. Point Edward Blackhawks
Novice LL
3:00 PM
@ Point Edward Blackhawks
Point Edward [NB119]
Bantam LL
3:15 PM
vs. St. Thomas Jr Stars Green
PeeWee LL Black
4:10 PM
@ Mt. Brydges Cougars Gold
Tri-Township [PA109]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Visit Aylmer Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from aylmerflames.com on Monday, November 19, 2018 at 1:48 PM